Buderus Logamax plus GB192i - kocioł gazowy kondensacyjny
Buderus Logamax plus GB192i - kocioł gazowy kondensacyjny
Dezynfekcja i odkamienianie instalacji wody pitnej
Dezynfekcja i odkamienianie instalacji wody pitnej

Kocioł gazowy kondensacyjny Junkers Bosch Condens GC9000iW
Kocioł gazowy kondensacyjny Junkers Bosch Condens GC9000iW

Czyszczenie i konserwacja podłogowej instalacji co
Czyszczenie i konserwacja podłogowej instalacji co

Ferroli - kotły c.o. gazowe, podgrzewacze wody, zasobniki c.w.u.
Ferroli - kotły c.o. gazowe, podgrzewacze wody, zasobniki c.w.u.
Czyszczenie i konserwacja grzejnikowej instalacji co
Czyszczenie i konserwacja grzejnikowej instalacji co

SAS - kotły stałopalne: drewno, węgiel, miał, pellet, eko-groszek
SAS - kotły stałopalne: drewno, węgiel, miał, pellet, eko-groszek
Junkers Bosch - kotły c.o. gazowe, pompy ciepła, solary ...
Junkers Bosch - kotły c.o. gazowe, pompy ciepła, solary ...
TG Technika Grzewcza - dostawca optymalnych instalacji grzewczych
TG Technika Grzewcza - dostawca optymalnych instalacji grzewczych
Previous Next Play Pause

Dotacje i pożyczki na instalacje grzewcze i elektryczne

house dotacjeW dobie poprawy jakości powietrza oraz ekologicznych źródeł energii, decydujemy się na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne urządzenia jak pompa ciepła, kocioł na pellet czy gazowy kocioł kondensacyjny bądź budowę domowej elektrowni fotowoltaicznej. Polityka ekologiczna jest ważnym elementem życia społeczno-ekonomicznego i wdrożenie jej założeń jest co raz częściej współfinansowane przez władze unijne, rządowe i samorządowe. W skrócie nasza firma termomedia.pl przedstawia kilka programów, które dają możliwość nawet 70% dofinansowania.

 1. Czyste powietrze
 2. Mój prąd
 3. Ulga termomodernizacyjna
 4. Zachodniopomorski Program Antysmogowy
 5. Kołobrzeski program wymiany kotłów stałopalnych
 6. Pożyczka dla firm z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z możliwością częściowego umorzenia
 7. Bezpłatne doradztwo i pomoc w uzyskaniu dofinansowania

 1. Czyste powietrze

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Beneficjentem jest osoba fizyczna będąca właścicielem/współwłaścicielem9 budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą10 o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 000 zł.

Intensywność dofinansowania:

 • do 45% faktycznie poniesionych kosztów zakupu i montażu pompy ciepła typu powietrze-woda oraz gruntowej pompy ciepła, o podwyższonej klasie efektywności energetycznej (minimum A++) do celów ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej (dalej cwu),
 • do 45% faktycznie poniesionych kosztów zakupu i montażu kotła na pellet drzewny o obniżonej emisyjności cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m3 ,
 • do 45% faktycznie poniesionych kosztów zakupu i montażu kotłowni gazowej w rozumieniu Załącznika 2 do Programu,
 • do 30% faktycznie poniesionych kosztów na pozostałe pozycje Załącznika nr 2 do Programu,

Dotacja przyznawana jest przez WFOŚIGW obejmujący swoim działaniem teren województwa, w którym jest zlokalizowany budynek/lokal mieszkalny objęty wnioskiem. Dotacja zostanie wypłacona przez WFOŚIGW w całości lub w maksymalnie trzech częściach po przedstawieniu przez Beneficjenta dokumentów wskazanych w umowie o dofinansowanie, potwierdzających zrealizowanie przedsięwzięcia w całości lub części, na rachunek bankowy wykonawcy/sprzedawcy lub na rachunek bankowy Beneficjenta w terminie 30 dni.

Dofinansowanie przyznawane może być w formie dotacji z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego. Wnioskodawca składa wniosek o dofinansowanie w banku równocześnie z wnioskiem o kredyt. Dotacją objęta jest wyłącznie część kredytu wykorzystana na koszty kwalifikowane.

Warunki odnoszące się do źródeł ciepła

 • W ramach Programu Czyste Powietrze można dofinansować zakup i montaż jednego źródła ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i cwu.
 • W przypadku gdy budynek/lokal mieszkalny jest podłączony do sieci dystrybucji gazu, w ramach Programu nie udziela się dofinansowania na zakup i montaż kotła na paliwo stałe w tym budynku/lokalu mieszkalnym.
 • Wymieniane źródło ciepła na paliwo stałe musi być trwale wyłączone z użytku. Potwierdzeniem trwałego wyłączenia z użytku źródła ciepła na paliwo stałe jest imienny dokument zezłomowania /karta przekazania odpadu/formularza przyjęcia odpadów metali.

2. Mój prąd

Program skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową (z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej – OSD, zakładem energetycznym) regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji fotowoltaicznej. Warunki zgłoszenia się po dotację:

 • instalacja jest już wykonana i podłączona do sieci elektroenergetycznej (m.in. posiadasz licznik dwukierunkowy);
 • instalacja fotowoltaiczna jest o mocy 2-10 kW i jest przeznaczona na cele mieszkaniowe;
 • wydatki poniesione od 23 lipca 2019 r. i instalacja nie została zakończona przed tą datą; inwestycja nie jest rozbudową już istniejącej instalacji;

Zwrot do 50% kosztów inwestycji, maksymalnie 5000 zł na instalację. Dotacja jest zwolniona z podatku PIT. Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna). Instalacja paneli fotowoltaicznych zwraca się średnio po 6-8 latach od zainstalowania.

3. Ulga termomodernizacyjna

Ulga polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku (przychodów – w przypadku podatku zryczałtowanego) wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym

Ulga podatkowa może łączyć się z dotacją z Programu Czyste Powietrze

Ulga termomodernizacyjna pozwala na odliczenie od dochodu wydatków do wysokości 53 000 zł poniesionych na termomodernizację budynków jednorodzinnych. Podatnikowi przysługuje jedno odliczenie, niezależnie od liczby posiadanych nieruchomości – dodatkowo z ulgi może skorzystać każdy ze współwłaścicieli budynku lub lokalu mieszkalnego. 

Komu przysługuje ulga

Ulga przysługuje podatnikowi, który jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Odliczeniu podlegają wydatki, które są wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489), min. fotowoltaika, pompy ciepła i ekologiczne kotły c.o.;

4. Zachodniopomorski Program Antysmogowy

Zachodniopomorski Program Antysmogowy to tzw. projekt parasolowy. Oznacza to, że w pierwszej kolejności gminy składały wniosek o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Następnie, po rozstrzygnięciu konkursów przez Urząd Marszałkowski, mieszkańcy mogą składać uproszczone wnioski o pomoc finansową już w swoich miejscowościach. 

Kto i na co  może dostać dofinansowanie?

 • istniejące źródło ciepła funkcjonuje o spalanie węgla (piece, kotły węglowe) zostanie zastąpione nową jednostką wytwarzania energii cieplnej – w pierwszej kolejności w oparciu o gaz
 • istniejące źródło ciepła zostanie zlikwidowane (dokument z likwidacji będzie niezbędny do załączenia przy rozliczeniu grantu)
 • osoba fizyczna posiadającą tytuł prawny do nieruchomości, wynikającym z prawa własności, prawa użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego
 • w obiekcie zgłoszonym do dofinansowania nie jest zarejestrowana ani prowadzona działalność gospodarcza

Gmina Wiejska Kołobrzeg jest uczestnikiem Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego.

5. Kołobrzeski program wymiany kotłów stałopalnych – do 70% dotacji

Prezydent Miasta Kołobrzeg ogłosił nabór wniosków na udzielenie dotacji celowych z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na przedsięwzięcia inwestycyjne służące ochronie powietrza, realizowane na terenie miasta Kołobrzeg. Przedmiotowe dotacje obejmują trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i zamianę na instalację pompy ciepła, podłączenie do sieci gazowej i instalację indywidualnego źródła ogrzewania oraz instalację źródła ogrzewania gazowego zasilanego z własnego zbiornika. Termin składania wniosków do 30.09.2020r.

6. Pożyczki niskooprocentowane dla firm z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

Podmioty prowadzące działalność gospodarczą mogą skorzystać z preferencyjnych pożyczek z WFOŚIGW w Szczecinie. Obecnie stopa oprocentowania wynosi 2% w skali rocznej od kwoty udzielonego kredytu na zadania z listy priorytetowej (w tym odnawialne źródła energii). Po dokonaniu 80% spłaty można się ubiegać o 20% umorzenia.

7. Bezpłatne doradztwo i pomoc w uzyskaniu dofinansowania

Firma termomedia.pl realizuje projekty związane z zakupem, montażem i serwisem kotłów c.o. gazowych i pelletowych, pomp ciepła oraz fotowoltaiki. Działamy na rynku kołobrzeskim od 2009r. skutecznie doradzając i realizując wymagające zamówienia. Kompleksowo obsługujemy naszych klientów, pomagając bezpłatnie w przebrnięciu w skomplikowanych procedurach wnioskowych i spełnieniu formalnych wymagań dla instalacji grzewczych i fotowoltaicznych. Gwarantujemy skuteczne działanie. Realizujemy nasze zlecenia na bazie markowych urządzeń tj. Buderus i Ferroli w ogrzewaniu i SolarEdge dla nowoczesnych, wydajnych i bezpiecznych pożarowo systemów fotowoltaicznych. Zapraszamy do współpracy:

Tel. 690 42 68 68, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.termomedia.pl

Termomedia.pl jest marką handlową firmy TG Technika Grzewcza.

Firma TG Technika Grzewcza dostarcza i instaluje: kotły c.o. – gazowe i pelletowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne, fotowoltaikę. Realizujemy zamówienia kompleksowe – od projektu do realizacji.

Oferta

Zapraszamy do współpracy. Nasza witryna, to miejsce gdzie możesz zapoznać się z produktami i usłgami które oferujemy naszym klientom. W ten sposób chcemy przybliżyć charakter naszej działoności. Jako autoryzowany partner oferujemy dostawę urządzeń grzewczych firm Buderus, Junkers (obecnie Bosch-Junkers), Ferroli i SAS: kotły (piece) centralnego ogrzewania, grzejniki płytowe, kolektory słoneczne, pompy ciepła i kominki z płaszczem wodnym. Dla naszych klientów oferujemy profesjonalny montaż oraz obsługę serwisową.

Ponadto świadczymy usługi konserwacji instalacji co - centralnego ogrzewania (płukanie i czyszczenie), wody użytkowej (odkamienianie i dezynfekcja) i układów solarnych (płukanie i uzupełnianie glikolu. Usługi wykonujemy profesjonalnym sprzętem, który gwarantuje wysoką skuteczność - więcej w dziale usługi.