Kamila logo

Buderus D³ koncepcja ochrony instalacji

Buderus

Buderus D³ - koncepcja stworzona w trosce o Twój system grzewczy!

Ogrzewanie to jedna z najistotniejszych kwestii dotyczących podstawowego funkcjonowania. Koszty ogrzewania stanowią znaczną część budżetu domowego. Decyzje związane z wyborem wyposażenia są w związku z tym bardzo ważne. Istotną sprawą jest również zabezpieczenie systemu grzewczego w celu utrzymania sprawnej instalacji grzewczej.

Przedłuż żywotność swojego systemu grzewczego z Buderus D³

Obecne na rynku systemy grzewcze Buderus cechuje wysoka efektywność działania. Jednak w celu utrzymania tego poziomu jakości należy zastosować niezbędne środki zabezpieczające. Należy zwrócić uwagę między innymi na jakość wody w naszej instalacji, ponieważ odpowiada ona za bezproblemową i ekonomiczną pracę systemu. Warunkuje również długość okresu eksploatacji. Niezbędne jest przeprowadzenia wszelkich działań, które zapewnią odpowiedni poziom w czasie przygotowania do podłączenia instalacji oraz w czasie jej eksploatacji.

Buderus D³, to koncepcja ochrony instalacji, dzięki której przez długi czas można cieszyć się maksymalną wydajnością systemu grzewczego. Dzięki tej ochronie można przez długi czas oszczędzić sobie kosztów wynikających z bieżącej eksploatacji oraz uniknąć napraw serwisowych, które potrafią być bardzo kosztowne.

Koncepcja ochrony Buderus D³ składa się z trzech punktów:

  1. Demineralizacja – w celu uzyskania najwyższej wydajności systemu grzewczego.korozja systemów grzewczych

Woda może zawierać znaczne ilości węglanu wapnia i soli – w różnych regionach, te ilości mogą być inne, ale zawsze wpływają one niekorzystnie na instalacje. Rozpuszczony w wodzie węglan wapnia osadza się głównie  w najgorętszym miejscu instalacji, czyli źródle ciepła, co w konsekwencji może doprowadzić do awarii i unieruchomienia systemu. Proces demineralizacji ma za zadanie usunąć z wody węglan wapnia oraz inne substancje, które mogły by przyczynić się do korozji. Proces ten polega na przepuszczeniu wody, na wejściu do instalacji przez specjalną żywicę jonowymienną.

Demineralizacja Logafix zapobiega korodowaniu, a w konsekwencji uszkodzeniom instalacji oraz zabezpiecza stały przepływ wody, co gwarantuje wysoką wydajność systemu przez długi czas.

Zalety demineralizacji:

  • zapobiega tworzeniu się kamienia, który ogranicza wymianę ciepła w kotle
  • zapobiega korozji elementów instalacji oraz wynikającym z niej uszkodzeniom
  • pozwala osiągnąć stałe natężenie przepływu, a w konsekwencji stałą wysoką wydajność systemu grzewczego
  1. Odpowietrzanie – usuwanie powietrza w celu uzyskania najwyższej sprawności.

Nie ma systemu, który w 100% byłby gazoszczelny. W samej wodzie, którą wprowadzamy do instalacji, znajduje się dużo mikropęcherzyków. Poza tym samo powietrze może dostać się do systemu m. in. Przez mikronieszczelności rur, uszczelek, zaworów, a zwłaszcza wówczas, gdy uzupełniamy poziom wody w instalacji. Gazy, w tym powietrze, mogą być usunięte jedynie poprzez separator powietrza. Standardowe szybkodziałające zawory odpowietrzające usuną jedynie większe pęcherzyki powietrza.

Separator powietrza Logafix redukuje hałas oraz cechuje się wysoką skutecznością odpowietrzania. Nie trzeba już stale ręcznie odpowietrzać instalacji.

Zalety odpowietrzenia:

  • oszczędność energii dzięki zapobieganiu redukcji wymiany ciepła wskutek korków powietrznych
  • redukcja hałasu
  • większa wygoda, odpowietrzanie jest realizowane automatycznie bez potrzeby ręcznej ingerencji
  1. Usuwanie osadu – separacja magnetytu i szlamu w celu uzyskania czystej wody.

W wodzie grzewczej może znajdować się osad. Pochodzić może on z masy uszczelniającej, piasku, opiłków metalu lub innych zanieczyszczeń, które wraz z wodą znajdą się w systemie grzewczym. Sam proces korozji, który z czasem może nastąpić może uwalniać z instalacji dodatkowe zanieczyszczenia.

Magnetyczny separator Logafix wyłapuje osad, którego cząstki mają wielkość powyżej 5 μm. Największym zagrożeniem dla elektronicznych pomp obiegowych jest magnetyt (cząstki magnetyczne), który dzięki dwóm silnym magnesom zostaje usunięty.  Specjalna skonstruowana komora separująca gwarantuje skuteczne usunięcie cząstek magnetycznych. Opadają one na dno komory, dzięki czemu mogą być bez problemu usunięte z instalacji bez potrzeby przerywania jej pracy. Cała woda w systemie przepływa przez separator i jest ciągle oczyszczana.

Zalety separacji magnetycznej:

  • mniejsza awaryjność pomp wskutek eliminacji zanieczyszczeń magnetycznych
  • mniejsza ilość osadów oznacza dłuższy okres eksploatacji wymiennika ciepła iwszystkich elementów systemu grzewczego
  • mniej awarii
  • długotrwała oszczędność energii

Zapraszamy do kontaktu!


Termomedia.pl tel. 690 42 68 68, e-mail: info@termomedia.pl

Dostarczamy na terenie całego kraju, montujemy w regionie Kołobrzeg, Koszalin, Białogard, Gryfice