Termotechnika to bardzo szeroki i dynamiczny dział. Nasza firma od kilkunastu lat działa na rynku techniki grzewczej przechodząc od montażu tzw. kopciuchów do nowoczesnych pomp ciepła. Mamy duże i bogate doświadczenie w wykonywaniu instalacji c.o. od klasycznych - kotły gazowe, pelletowe, na drewo, węgiel i itp, po wymagające - pompy ciepła, kolektory słoneczne, kotłownie z buforowe na kotły zgazowujące drewno i itp.
Naszym klientom oferujemy kompleksowe doradztwo w zakresie doboru rządzeń, oceny warunktów technicznych oraz wsparcie przy tworzeniu dokumentacji w razie konieczności. Dostarczamy i wykonujemy montaż urządzeń na terenie Kołobrzegu, Koszalina, Białogardu i Gryfic. Jednak zapraszamy rownież do współpracy spoza naszego regionu, wówczas ocenimy możliwości podjęcia realizacji zlecenia. Zapraszamy do kontaktu.
Termomedia Sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z firmą Termofol, co niesie ze sobą szereg korzyści. Termofol, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania podłogowego, nowoczesnych folii i mat grzewczych oraz grzejników elektrycznych, dostarcza technologie, które pozwolą na obniżenie kosztów energetycznych oraz poprawę efektywności energetycznej w projektach realizowanych przez Termomedia.
Stacja zmiękczania wody Bosh, to rozwiązanie w przypadku twardej wody w Twojej instalacji. Polecamy stacje Aqua 4000 S i Aqua 8000i S od Bosh!
DYREKTYWA EPBD - dyrektywa budynkowa, to jedna z unijnych dyrektyw pakietu “Fot for 55” wzmacniający pozycje pomp ciepła i technologii OZE w Unii Europejskiej, pomyślany jako instrument ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz likwidacji ubóstwa energetycznego. EPBD jest powszechnie znana jako ordynans dotyczący efektywności energetycznej.
Wszelkie zanieczyszczenia w instalacji c. o., to skutek procesu korodowania, a także osadzania się kamienia z wody. Drobinki te mogą być typu magnetycznego (w sytuacji, gdy dochodzi do korodowania metalu), a także niemagnetycznego (gdy osadza się np. piasek).
Według Macieja Ferdka, eksperta z Mitsubishi Electric, ludzie niepotrzebnie mają obawy przed instalowaniem urządzeń na propan.
Mitsubishi Electric oferuje przydatne narzędzia online: Platformę My-360 i aplikację doborową pomp ciepła My-Ecodan.me
Unijny zakaz f – gazów, nad którym pracuje Unia Europejska jest co raz bardziej realny. 5 października Parlament Europejski poczynił zmiany w rozporządzeniu, które pomogą przyśpieszyć proces wycofywania gazów fluorowanych.
Ogrzewanie to jedna z najistotniejszych kwestii dotyczących podstawowego funkcjonowania. Koszty ogrzewania stanowią znaczną część budżetu domowego. Decyzje związane z wyborem wyposażenia są w związku z tym bardzo ważne. Istotną sprawą jest również zabezpieczenie systemu grzewczego w celu utrzymania sprawnej instalacji grzewczej.
W dzisiejszych czasach wiele codziennych czynności wiążemy z przestrzenią internetową. Bycie online jest nieodzownym elementem naszego żucia. Odnosi się to do różnych sfer naszego życia, również do techniki grzewczej w naszym domu. Dzięki połączeniu aplikacji MyDevice i portalu internetowego Control Center Connect powstała aplikacja MyBuderus. Umożliwia ona kontrolę nad systemem grzewczym z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie oraz daje możliwość zdalnego nadzoru profesjonaliście.
Marka Bosch od 130 lat jest pionierem również w zakresie techniki grzewczej. Jest to również pierwsza firma przemysłowa na świecie, która ograniczyła emisje CO2 do zera i można powiedzieć, że jest neutralna dla klimatu. Nowoczesne rozwiązania zastosowane są także w produktach tej marki.
Jeśli zależy Ci na zapewnieniu zdrowia swojej rodzinie, a także na tym, by regulować temperaturę w domu, to klimatyzatory z funkcją split są zdecydowanie dla Ciebie. Poprawę powietrza zapewnią odpowiednie filtry, które usuwają mikroby i inne niepożądane substancje, które znajdują się w powietrzu.
Pompy ciepła są ekologicznymi urządzeniami, które pobierają energię cieplną z otaczającej przyrody i przemieszczają ją do systemu grzewczego budynku, przy jednoczesnym „przetworzeniu” jej na wyższy poziom energetyczny. Oznacza to, że energia cieplna przyrody pobierana jest przy niskiej temperaturze nośnika np. gruntu, powietrza itp., przekazywana jest do systemu grzewczego w odpowiedniej temperaturze tworząc komfort cieplny budynku.
Pompy ciepła typu powietrze-woda korzystają z energii skumulowanej w powietrzu, które stanowi tzw. dolne źródło. Wentylator przetłacza powietrze przez parownik, w którym część energii cieplnej przejmowana jest i przekazywana do systemu grzewczego budynku i podgrzewania ciepłej wody.
Pompy ciepła typu glikol-woda pozyskują energię cieplną z gruntu poprzez instalację dolnego źródła ciepła, które wykonuje się ją na dwa sposoby: jako poziomy lub pionowy wymiennik gruntowy. Od głębokości 15 m gleba ma stałą temperaturę 10°C i doskonale nadaje się do wykonania odwiertu pod sondę (pionowy kolektor gruntowy).
Uzdatnianie to nic innego, jak poprawa jakości wody, jej oczyszczenie oraz zmiękczenie. W procesie uzdatniania usuwane są zanieczyszczenia, mangan, żelazo, amoniaki oraz zawiesiny organiczne. Co więcej, woda jest zmiękczana, a to bardzo ważne ‒ twarda woda wpływa negatywnie na żywotność domowych sprzętów.